WYCENA, EKSPERTYZY, LABORATORIUM GEMMOLOGICZNE

W naszej Firmie jednym z obszarów działalności jest profesjonalna i rzetelna wycena wyrobów jubilerskich (antykwarycznych i nowych), identyfikacja kamieni szlachetnych oraz wycena obiektów antykwarycznych, dzieł sztuki i przedmiotów rzemiosła artystycznego.

Do wyceny wyrobów jubilerskich oraz do wykonania dokładnej ekspertyzy stosujemy najnowocześniejszy sprzęt badawczy taki jak : mikroskop, refraktometr, polaryskop, spektroskop ręczny, lampy UV, lupy jubilerskie 10X, profesjonalny zestaw kamieni porównawczych oraz odpowiednie oświetlenie i  specjalistyczne wagi.

Wycenę wyrobów jubilerskich opieramy na naszym długoletnim doświadczeniu zawodowym popartym praktyką oraz ukończonymi kursami i szkoleniami w renomowanych europejskich instytutach, a także ciągłym poszerzaniem wiedzy o wszelakie nowinki oraz nowości związane ze sprzętem gemmologicznym. Raz na 5 lat uczestniczymy w kursach dokształcających, które pozwalają nam poznawać na bieżąco nowości w jubilerstwie i gemmologi oraz rozpoznawanie i wykrywanie fałszerstw.

Podstawą na jakiej opieramy się przy dokonywaniu wyceny jest stała obserwacja rynku, relacje podaży i popytu oraz aktualne notowania na aukcjach biżuterii i antyków w Polsce i na świecie.

Na okoliczność wykonania wyceny lub ekspertyzy wystawiamy stosowne dokumenty (certyfikaty).

Wyceny nasze i ekspertyzy cechują się fachowością, rzetelnością i pełnym profesjonalizmem.

GEMMOLOGIA

Gemmologia jest to nauka o kamieniach szlachetnych stosowanych w jubilerstwie i złotnictwie. Zajmuje się identyfikacją i badaniami kamieni szlachetnych oraz określeniem ich parametrów jakościowych. Przy identyfikacji kamieni określamy, czy mamy do czynienia z minerałem naturalnym, syntetycznym, produktem sztucznym czy też imitacją.

Gemmologia jako nauka o kamieniach szlachetnych i kamieniach ozdobnych jest dziedziną młodą, chociaż jej podstawy sięgają czasów starożytnych. Za najstarsze opisy kamieni szlachetnych należy uznać wzmianki zawarte w Biblii oraz w Iliadzie i Odysei.

Gemmologia rozwinęła się pod koniec XIX wieku wyłaniając się z geologii, mineralogii, krystalografii, opiera się ściśle na nowoczesnych metodach badawczych i zdobyczach z dziedziny fizyki i chemii.

KOMIS I SKUP

W ramach działalności naszej Firmy prowadzimy również komis wyrobów jubilerskich, antyków i przedmiotów rzemiosła artystycznego.

Sprzedaż poprzez komis daje zbywającemu możliwość uzyskania najlepszej ceny.

Komitent oddając obiekt do sprzedaży komisowej dokładnie wie jaką kwotę uzyska po ewentualnej jego sprzedaży.

Prowadzimy również skup wyrobów jubilerskich, diamentów (brylantów) i pozostałych kamieni naturalnych (szafiry, szmaragdy rubiny itp.), antyków oraz przedmiotów rzemiosła artystycznego . Decyzja o skupie uzależniona jest jednak od podaży i popytu, atrakcyjności i stanu zachowania obiektu oraz musi spełniać warunek akceptacji transakcji przez obie strony (sprzedający-kupujący).

Zajmujemy się również skupem metali szlachetnych: złota, srebra, platyny oraz monet złotych, srebrnych i numizmatów.

Cena przy skupie ustalana jest przy każdej transakcji w oparciu o obserwacje rynku, aktualne notowania ceny kruszców na światowych giełdach oraz kursu walut w przeliczeniu na złotówki.