Firma GEM-ART AUKCJE SPÓŁKA Z O. O. powstała w 2008 roku jako kontynuatorka prywatnej, rodzinnej Firmy Jubilerskiej założonej w 1989 roku.

Rzeczoznawcy GEM-ART AUKCJE SPÓŁKA Z O. O. swoje doświadczenie zawodowe zdobywali wcześniej w państwowej firmie jubilerskiej Polsrebro.

W 1988 roku byli współzałożycielami Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich (SRJ).

W latach 1988 –  2016 roku zasiadali w Zarządzie SRJ. Do dnia dzisiejszego czynnie uczestniczą w jego działalności. W SRJ znajdują się na liście dyplomowanych i rekomendowanych rzeczoznawców jubilerskich w następujących specjalnościach :

  • ekspert diamentów
  • ekspert kamieni kolorowych
  • ekspert pereł
  • ekspert monet
  • ekspert wyrobów jubilerskich.

Są oni również absolwentami i członkami fachowymi renomowanych europejskich instytutów kształcących kadry rzeczoznawców gemmologów:

  • Niemieckie Towarzystwo Gemmologiczne (D.Gem.G.) w Idar Oberstein (Niemcy),
  • Wysoka Rada do Spraw Diamentów (HRD) w Antwerpii (Belgia).

W oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe rzeczoznawcy nasi wykonują ekspertyzy i usługi wyceny dla instytucji państwowych : Policji, Prokuratur, Sądów, Urzędów Skarbowych, PIH, a także dla firm ubezpieczeniowych, banków oraz innych firm i osób fizycznych.

Od momentu powstania Firma GEM-ART AUKCJE SPÓŁKA Z O. O. zajmujemy się również obrotem i wyceną obiektów antykwarycznych, dzieł sztuki oraz rzemiosła artystycznego. W tej dziedzinie współpracujemy z uznanymi historykami sztuki, konserwatorami zabytków, i innymi specjalistami zajmującymi się sztuką dawną, współczesną oraz rzemiosłem artystycznym.

Lokalizacja

Siedziba naszej Firmy mieści się w Poznaniu przy ulicy Kazimierza Kantaka 10.

Godziny otwarcia

Serdecznie zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 18:00 oraz w soboty od godz. 10:00 do 14:00.